Vi i Agdars ønsker å gi deg en unik handleopplevelse, til dette bruker vi informasjonskapsler (cookies) og pixels. Noen av disse er nødvendige for at nettbutikken vår skal fungere, andre bidrar til at du skal få en skreddersydd opplevelse. Ved å trykke «Det er greit» godkjenner du bruken av cookies.
Lawson CX8 Braid er et råsterkt og glatt supersnøre, flettet av åtte HMPE-fibertråder, ved hjelp av WX-teknologi. Denne produksjonsmetoden forbedrer både styrken, fibertettheten og overflaten på snøret betydelig. Som en konsekvens av dette er Lawson CX8 tynt og ekstremt sterkt i frivann. Coatingen gjør det også mer motstandsdyktig for ytre påkjenninger, og ikke minst vannavstøtende. Snøret har også suveren knutestyrke. Lawson CX8 Braid er ensfarget grønn. Snøret både skjærer godt gjennom vannet og er tilnærmet lydløst gjennom stangringene. Passer perfekt både til kasting fra land og fisking fra båt.
WX-fletteteknologi med HMPE-fibertråder
Superglatt coating
Høy styrke
Lite strekk
Vannavstøtende
Merk: På snører med glatt overflate, kan en del fiskeknuter skli. Husk derfor å bruke mange nok surringer på tradisjonelle slukknuter (minimum 6-7), eller bruk knuter som låser snøret til swivelen eller fortommen. Anbefalte knuter: Palomarknuten, Dobbel slukknute eller Uniknuten.